fbpx

In deze video leg ik in het Engels uit waarom remvloeistof om de twee tot drie jaar ververst moet worden. Als je tijdig je remvloeistof ververst voorkom je grote remproblemen en bespaar je hoge onderhoudskosten.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remvloeistof heeft aantrekkingskracht op vocht, het trekt vocht aan. De twee grote nadelen van vocht in je remsysteem zijn:
– Roest of oxidatievorming aan de binnenkant van je remsysteem met het gevolg dat bewegende onderdelen vast gaan zitten en niet- of moeilijk functioneren.
– Dampbelvorming (Vapour Lock) door hitte. Het kookpunt van remvloeistof is veel hoger dat dat van water. Als er water in het remsysteem zit dan verlaagt dat het kookpunt. Als na langdurig remmen, in de bergen bijvoorbeeld de remmen heet zijn is het mogelijk dat het water in het remsysteem gaat koken. Dampbellen ontstaan bij koken en dat betekent dat er geen vloeistofdruk in het remsysteem opgebouwd kan worden. Kortom, geen remdruk in je systeem. Levensgevaarlijk!

 

Kortom: ververs je remvloeistof tijdig! Het is kleine investering voor hoofdzakelijk veiligheid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 reacties